Pozycjonowanie > Medycyna
Choroby I Dolegliwości Dermatologia Dermatologia Kosmetyczna Dieta I Odżywianie
Domy Opieki Dzieci Farmacja Hemoroidy
Kliniki I Centra Medyczne Kobiety Luszczyca Masaże
Medycyna Alternatywna Medycyna Estetyczna Mężczyźni Ortodoncja
Prokreacja Psycholog Psychoterapeuta Salon Optyczny
Sprzęt Medyczny Stomatologia Uzależnienia Zdrowie Publiczne
Zesp
vW kategorii Medycyna nie dodano jeszcze stron.


Jeżeli chcesz, możesz dodać stronę do kategorii Medycyna jako pierwszy.

Biuro

Firmy

Informatyka

Kursy

Medycyna

Pozycjonowanie

Reklama

Rekreacja

Sklepy

Sport

Sztuka

Wakacje


Choroby i dolegliwości, Dermatologia, Dermatologia kosmetyczna, Dieta i odżywianie, Domy opieki, Dzieci, Farmacja, Hemoroidy, Kliniki i Centra Medyczne, Kobiety, Luszczyca, Masaże, Medycyna alternatywna, Medycyna Estetyczna, Mężczyźni, Ortodoncja, Prokreacja, Psycholog, Psychoterapeuta, Salon optyczny, Sprzęt medyczny, Stomatologia, Uzależnienia, Zdrowie publiczne, Zesp,

CHOROBY ODBYTU - CZY OPERACJA TO KONIECZNOŚĆ?

Hemoroidy

Ból, krwawienie czy dokuczliwe pieczenie okolic odbytu to objawy hemoroidów (varices haemorrhoidales) lub bolesnej szczeliny odbytu (fissura ani).

Choroba nie zawsze daje o sobie znać od razu. Same hemoroidy nie bolą, póki nie są w stanie zapalnym lub póki nie powstaną zakrzepy, przedtem wywołują u pacjenta przeważnie tylko świąd. W zaawansowanych stadiach choroby hemoroidalnej pojawia się wypadanie guzków z odbytu. To zazwyczaj III i IV stopień choroby. Wpadnięty guzek należy natychmiast samodzielnie wprowadzić do odbytu, by nie dopuścić do zaburzeń przepływu krwi przez guzek i, w konsekwencji, zakrzepu, powodującego bardzo silny, trudny do wytrzymania ból o charakterze ciągłym, trwający nawet kilka dni. To sygnał, by pilnie zgłosić się do lekarza

Uwaga! Jeśli jedynym lub dominującym objawem jest ból, problem może być innej natury: szczelina odbytu, wypadnięcia i zakrzepica hemoroidów, zakrzepica splotu przyodbytowego, wypadanie odbytnicy, ropień, przetoka odbytu oraz inne, rzadsze schorzenia. Dlatego podstawą podjęcia prawidłowego leczenia przeprowadzenie odpowiedniej diagnostyki dolnego odcinka przewodu pokarmowego. Pacjent, który decyduje się na samoleczenie preparatami dostępnymi w aptekach, może bardzo pogorszyć swój stan zdrowia prowadząc do trudnych do opanowania komplikacji.

Każdy, kto ma podobne problemy lub dostrzega u siebie niektóre z opisanych objawów, powinien odwiedzić pilnie lekarza proktologa i poddać się badaniom, a następnie z uwagą wysłuchać diagnozy. Nie należy się tego wstydzić czy obawiać. Pamiętajmy, że choć pacjent jest po raz pierwszy w tak krępującej dla niego sytuacji, lekarz proktolog ma podobnych przypadków wiele każdego dnia i jest to jego zwykła praca, nie ma tu więc miejsca na zażenowanie i wstydliwość. Zwłaszcza, że pozostające pod kontrolą proktologia i hemoroidy, które nie dają dolegliwości nie muszą być poddawane szczególnej terapii. W pozostałych przypadkach leczenie może być objawowe lub chirurgiczne, bardziej lub mniej inwazyjne.
We wczesnych stadiach choroby pomaga leczenie farmaceutyczne, jednak pod warunkiem właściwego doboru leków, pod kontrolą lekarza i w oparciu o specyfikę tego właśnie przypadku, tego właśnie pacjenta. Leki mogą mieć postać tabletek, czopków, kremów, żeli; działają przeciwzapalnie, przeciwobrzękowo, przeciwświądowo, wzmacniają ściany naczyń krwionośnych, przez co zmniejszają ryzyko pogłębienia czy nawrotu choroby.

Niezależnie od zaleconego leczenia farmaceutycznego, pacjent może pomóc sobie sam. By zmniejszyć przykre dolegliwości, warto pamiętać o podstawowych zasadach postępowania, opracowanych dla chorych na hemoroidy.


www.onclinic.pl

Oddziały On Clinic

»Warszawa

ul. Chałubińskiego 8
tel. (22) 830-04-09,

Dermatologia - Nowoczesne leczenie łuszczycy łuszczyca, Dermatologia ogólna
Urologia - Zaburzenia erekcji, Diagnostyka i leczenie prostaty
Proktologia - Hemoroidy bezoperacyjnie, Szczelina odbytu
Chirurgia – Usuwanie zmian skórnych

»Chorzów
(woj. śląskie)
ul. Truchana 2
tel. (32) 346-01-85.

Dermatologia - Nowoczesne leczenie łuszczycy, Dermatologia ogólna
Urologia - Zaburzenia erekcji, Diagnostyka i leczenie prostaty.
Proktologia - Hemoroidy bezoperacyjnie, Szczelina odbytu
Chirurgia - Diagnostyka i leczenie chorób piersi

»Gdynia

ul. Orłowska 61/3 (róg Świerkowej)
tel. (58) 668-40-04,

Dermatologia - Nowoczesne leczenie łuszczycy, Dermatologia ogólna
Urologia - Zaburzenia erekcji
Proktologia - Hemoroidy bezoperacyjnie, Szczelina odbytu

»Kraków

ul. Kapelanka 17
tel. (12) 266 54 80,

Dermatologia - Nowoczesne leczenie łuszczycy, Dermatologia ogólna
Urologia - Zaburzenia erekcji
Proktologia - Hemoroidy bezoperacyjnie, Szczelina odbytu


Placówki współpracujące

»Wrocław

ul. Gliniana 40 (wejście w podwórku)
tel. (71) 336-93-05

Dermatologia - Nowoczesne leczenie łuszczycy, Dermatologia ogólna


www.onclinic.pl

Dermatologia